Maxim Belyavsky konsiderohet shumë premtues në specialitetin e patinazhit në akull.

Gjatë stërvitjes ai ka bërë pesë rrotullime në ajër për një kohë që dukej e pafund dhe ka prekur tokën me një lehtësi absolute.

I riu i talentuar mbrohej nga një rrjetë kundër rënies.

Belyavsky është bërë i pari që bën një kërcim kaq të vështirë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: