Është përkeqësuar situata nga zjarret që kanë përfshirë Greqinë ditët e fundit.

Një zjarr i madh shpërtheu pak pas orës 5 të pasdites në Ano Almyri, Korint, në një zonë pyjore. Menjëherë është bërë evakuimi i banorëve  pasi flakët po mbërrijnë afër qendrave të banuara.

Ndërkohë 34 zjarrfikës po operojnë në vend me 13 automjete, 2 helikopterë dhe 4 aeroplanë.

Zjarre active raportohen në Epidaurus, Halkidiki, Taxiarichis, Evi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb