Përmbysje spektakolare e Barcelonës në kampionat. Katalanasit ia dolën të marrin 3 pikë të arta në shtëpi, pas suksesit 3-2 ndaj Celta Vigos. Mysafirët shënuan 2 gola me Larsen dhe Douvikas duke të dhënë përshtypjen e një rezultati surprizë në fund të takimit por nuk ndodh kështu.

Ekipi i Xavit “ndezi motorrët” në fundin e sfidës. Dopieta e Lewandowskit barazoi shifrat, ndërsa Cancelo bëri sulmuesin në minutën e 89-të, për të vulosur sfidën në favor të Barcelonës. JS

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb