Të pestë ish-presidentët amerikanë morën pjesë mbrëmë në një koncert për mbledhje fondesh për viktimat e uraganëve që goditën rëndë pjesë të Shteteve të Bashkuara dhe të territoreve amerikane të Porto Rikos dhe Ishujve Virgin.

Ish-presidentët Barack Obama, George W. Bush, Bill Clinton, George H.W. Bush dhe Jimmy Carter morën pjesë në spektaktlin “Nga thellësia e zemrës: Për një Amerikë”, në Teksas.

Në një shenjë të rrallë uniteti, Presidenti Donald Trump, që nuk mori pjesë në aktivitet falenderoi ish-presidentët me një mesazh video që u transmetua gjatë koncertit për “rolin e tyre të jashtëzakonshëm në ndihmën për rimëkëmbjen e bashkëqytetarëve tanë”, siç u shpreh ai, raporton VOA.

Ish-presidentë dhe artistë kanë dhuruar miliona dollarë për përpjekjet e rindërtimit dhe për të ndihmuar të prekurit nga uraganet.

presidentet 2

presidentet

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb