(Recetë nga znj Eneida)
Përbërësit
2 vezë
150 ml qumësht
150 ml kos
Nenexhik
Majdanoz
Kopër
1-3 qepë të njoma
1 gotë të vogël uzo
100 gr djath kaçkavall
Pak kripë
250 gr miell
Pluhur pjekës

Përgatitja
Rrahim vezët me qumështin dhe kosin dhe shtojmë erëzat e grira imët. Shtojmë uzon, kripën, djathin duke e trazuar dhe në fund miellin. I skuqim petullat në vaj luledielli ne temperaturë të mesme në të lartë.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb