(Receta nga znj Eneida)
Përbërësit
2 pako salçiçe Perutnina Ptuj
1,5 gota qumësht
2 vezë
1 gotë miell 00
1 gotë miell misri
1 lugë të vogël pluhur pjekës
Vaj për skuqje

Përgatitja
Trazojmë vezët me qumështin dhe më pas shtojmë 2 llojet e miellit, kripën dhe pluhurin pjekës. E lemë brumin të pushojë rreth 30 minuta.
Kalojmë salçiçet në shkopinj për shishqebap. I zhysim në brumë dhe i skuqim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: