Nga zonja Katerina
Përbërësit

2.5 gota miell, 1 gotë ujë të vakët, 1 zarf maja e thatë, 2 lgj vaj, 1 lç rigon, ½ lç kripë, 2 domate, 2 qepë, 200 gr djathë të bardhë
Borzilok


Përgatitja

Në një enë hedhim ujin e vakët, majanë, vajin dhe kripën. I përziejmë mirë dhe më pas shtojmë miellin në mënyrë graduale. Brumin e përgatitur e vendosim në një enë me pak vaj dhe e lemë të pushojë për 20 minuta.


Grijmë domaten dhe qepët në makinë grirëse. Shtojmë kripë dhe rigon.


Marrim një tavë, e lyejmë me pak vaj dhe hapim brumin e ardhur. Shtojmë salcën e përgatitur. Mbi salcë vendosim thërrime djathi të bardhë dhe gjethe borziloku dhe e vendosim picën në furrë të piqet në temperaturën 200 gradë Celsius për 20 minuta.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: