Recetë nga Znj Katerina
Përbërësit

2 filxhanë miell
½ filxhan kos
1 kokërr vezë
1 lugë vaj ulliri
1 lugë kafeje sodë buke
1 lugë kafeje kripë
Vaj për skuqje

Përziejmë të gjithë përbërësit e pites dhe realizojmë një brumë të butë si për të hapur peta. E lemë brumin të pushojë për 10-15 minuta mbuluar me pecetë kuzhine.

Më pas e ndajmë brumin në toptha dhe secilin topth e hapim në disqe të vogla. Në një tigan që nuk ngjit hedhim 4-5 lugë vaj dhe sapo të ngrohet vendosim pitet t’i pjekim nga të dyja anët.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: