Pjestarët e sigurimit të Kuvendit të Malit të Zi në orët e vona të natës nxorën me dhunë nga salla deputetët e opozitës serbe të Frontit Demokratik (FD), pasi këta të fundit bllokuan votimin e Ligjit për Liritë Fetare.

Ata më pas me furgonë policie janë dërguar në Qendrën e Sigurimit shtetëror në Podgoricë, përcjell INA.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb