Me debat dhe konflikt fizik është zhvilluar ditën e sotme seanca plenare në Turqi, ku po diskutohej për buxhetin.

Gjithçka nisi teksa në komisionet përkatëse po diskutohej për Projektbuxhetin 2021, ku deputetët e partisë në pushtet AK u përplasen me grushte dhe shkelma me deputetët e opozitës turke, CHP.

Debati ndodhi në pak sekonda sa as garda nuk arriti që të mbante deputetët që të arrinin deri aty.

Pas përplasjes menjëherë kryetari i Parlamentit njoftoi se seanca do të ndërpritej deri sa situata të qetësohej.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb