Portugalia është treguar e pamëshirmshme në shtëpi, teksa ka shkatërruar 4-0 Zvicrën. Pjesa e parë u vendos nga një gol i Carvalhos dhe nga dopieta e Ronaldos. Në pjesën e dytë, emrin në listën e golashënuesve e shënoi edhe Cancelo.

 

Në takimin tjetër, në Pragë, Czech Republik befasoi Spanjën me rezultatin 2-2. Pesek realizoi pas 4 minutash lojë, ndërsa në fundin e fraksionit vendosi ekuilibrat Gavi. Kuchta do rikthente vendasit çek edhe një herë në avantazh pas një assisti të Cerny. Barazimi do vinte në limite nga Garcia.

Rezultatet:
Czech Republic 2-2 Spain
Portugali 4-0 Zvicra
Serbi 4-1 Slovenia
Sweden 1-2 Norway
Bulgaria 2-5 Georgia

Nations League do të vijojë nesër me takime tejet interesante, ku spikasin disa sfida tejet të forta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb