Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë muaj dhe veçanërisht datën 1 me një dedikim për mjekët, infermierët apo sanitarët e Shqipërisë që po luftojnë në ”vijën e zjarrit”.

Rama shkruan se ky është 1 Maji më i vështirë i Shqipërisë demokratike, është i mijëra heronjve të heshtur falë të cilëve Shqipëria po reziston dhe fiton.

 

STATUSI NGA EDI RAMA

MIRËMËNGJES?

në ditën e parë të Majit më të vështirë të Shqipërisë demokratike, në 1 Majin më domethënës të punës së mijëra e mijëra heronjve të heshtur të këtij vendi, falë të cilëve Shqipëria po lufton, reziston, fiton

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb