BERAT

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për vend depozitimin e ri në Berat që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore.

Rama thotë se në këtë drejtim Shqipëria ishte turpi i botës, teksa thekson se sot është transformuar situata në Tiranë, Durrës, Fier, Elbasan, Vlorë e Korçë, teksa vijon me Beratin.

Ai shprehet se vazhdon pa pushim zhdukja e fushave mesjetare të plehrave duke i zëvendësuar me fusha sanitare e me parqe.

 

STATUSI NGA EDI RAMA

?? Berat – Pas Tiranës, Durrësit, Fierit, Elbasanit, Vlorës, Korçës, po mbyllet edhe për Beratin, Kuçovën e Urën Vajgurore gangrena e tmerrshme e plehrave që prej dekadash kutërbojnë dhe helmojnë njerëzit, tokën, ujrat?

7 vjet më parë Shqipëria ishte turpi i botës në këtë drejtim dhe sot po normalizohet falë programit tonë të Rilindjes Mjedisore, ku zhdukja e fushave mesjetare të plehrave dhe zëvendësimi i tyre me fusha sanitare e me parqe, vazhdon papushim…

#BeratiqëDuam❤️

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb