Kryeministri Edi Rama ka vizituar Manzën e Durrësit ku do të rindërtohen 280 shtëpi të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019.

Në një moment një qen po i lehte kryeministrit nga larg dhe kjo duket se e ka shqetësuar atë teksa ministri i Rindërtimit ishte duke i dhënë shpjegime.

Rama ka gjetur rastin që pikërisht nëpërmjet qenit të thumbojë Metën për dekoratat ” Pusho o pusho, do dekoratë ai tashi, di dekoratë…”.

Kjo ka shkaktuar të qeshura tek të pranishmit që shoqëronin Ramën por ai nuk vijoi më me batutat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb