SHBA

Kryeministri Edi Rama ka nisur vizitën në SHBA, një ditë pas betimit të qeverisë. Sot Rama ka qenë në Akademinë Ushtarake “West Point”, ku është pritur me nderime. Ai shkruan se kjo vizitë është në kuadër të bashkëpunimit të nisur për binjakëzimin me Akademinë e Forcave të Armatosura Shqiptare.

“New York – Në Akademinë Ushtarake “West Point”, në kuadrin e bashkëpunimit të nisur për binjakëzimin me Akademinë e Forcave të Armatosura Shqiptare🇦🇱🤝🇺🇸
#ShqipëriaeArdhmjaJonë☀️🇦🇱”, shkruan Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb