Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Urgjenca Kombëtare ku thotë se mbërrijnë rreth 540 thirrje ditore vetëm për COVID-19, dhe stafi po bën një punë të palodhur.

Rama garanton se Urgjenca Kombëtare është në shërbim 24 orë në 7 ditë të javës dhe qytetarët duhet t’i ndihmojnë stafin për të përballuar situatën duke mbajtur maskën, ruajtur distancën, kujdesur për higjienën.

 

STATUSI NGA EDI RAMA

?#COVID19
?Punë e palodhur e Njësisë së Koordinimit dhe ekipeve të terrenit të #UrgjencësKombëtare, në shërbim 24/7 për t’ju përgjigjur nevojave të qytetarëve.

??T’i ndihmojmë të gjithë bashkë për të përballuar këtë situatë, me kujdes çdo ditë, duke respektuar rregullat e jetesës në normalitetin e ri??
?#VendoseMaskën
↔️ #RuajDistancën
?#KujdesuPërHigjienën

Bashkë ?#COVID19?

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb