Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk e ka humbur shansin e kënaqësisë së një xhiro me motor në Përmet.

Rama ka takuar rastësisht një grup motoristësh nga Hungaria në Kolonjë dhe u kërkoi që t’i bënin një xhiro.

Një prej motoristëve e mori Ramën pas dhe ia bëri xhiron. Ndërkohë kryeministri zbulon se destinacioni i tij i radhës për fushatën elektorale. është qytetin i Përmetit.

 

BISEDA E RAMËS ME MOTORISTËT

EDI RAMA: Çkemi si jeni, nga jeni?

MOTORISTI: Nga Hungaria

RAMA: E pëlqeni Shqipërinë?

MOTORISTI: Po

EDI RAMA: E bukur ë?

QYTETARI: Nuk është hera e parë, kemi qenë Shkodër, Tirana, Durrës. Këtë natë në Përmet.

EDI RAMA: Unë po shkoj në Përmet po ashtu, po ju do shkoni më shpejt. Paçi udhëtim të mbarë. Shpresoj të më bënit një xhiro.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb