Moti i keq në Lazarat ka shkaktuar probleme në disa lagje.

Për shkak të reshjeve të dendura përroi i Sopotit ka vërshuar në rrugë dhe për pasojë ka bllokuar lagjen ‘Lenxat’ të këtij fshati.

Mësohet se rreth 80 familje kanë mbetur të izoluar.

Ndërkohë kjo është një situatë që përsëritet sa herë që në këtë zonë ka reshje të dendura.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: