Një 39-vjeçare e krishterë e veshur me një bluzë të Charlie Hebdo u godit me thikë në Hyde Park, Londër.

 

Viktima e quajtur Hatun Tash, u sulmua me thikë nderkohe qe Policia e Londrës është duke kërkuar për një burrë të veshur me të zeza, i cili u largua nga vendi i ngjarjes pasi u dëbua nga disa kalimtarë.

 

Kujtojmë se në janar të vitit 2015, si pasojë e sulmeve në zyrat e revistës, Charlie Hebdo dhe një dyqani hebre, mbetën të vdekur 17 persona.

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb