VLORA

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Vlorë. Gazetari Enrik Mehmeti raporton për BalkanWeb se vatra është shfaqur mbi fshatin Dukat, shumë afër bazës së Pashalimanit.

Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, por ndodhet një një zonë e cila nuk ishte prekur më parë nga zjarri masiv i ditëve të para të gushtit në Vlorë.

Zjarrfikëset janë nisur menjëherë drejt vatrës për të bërë të mundur fikjes e flakëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb