Pas triumfit në derbi me Lazion, Roma merr pikët e plota edhe në transfertë me Sampdorian, duke fituar 0-1. Verdhekuqtë mbeten në vendin e pestë, 5 larg Juventusit të vendit të katërt.

Golin e fitores e shënoi Mkhitaryan në pjesën e parë. Ky gol mbeti në fuqi deri në fund, pavarësisht rasteve të tjera. Mourinho nuk preferoi Kumbullën, por Ibanez. Mbrojtësi shqiptar u fut në lojë vetëm në minutën e 93-të, pak para mbylljes së takimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb