Ronaldinho kishte një karrierë të shkurtër, por intensive, në të cilën ai la momente të pafundme për t’u kujtuar. Driblime, goditje dhe gola të pamundur dhe veprime cilësore të disponueshme vetëm për gjenitë. Këtu janë dhjetë golat e tij më të mirë, të cilët u përkasin të gjitha ngjyrave të skuadrave, me të cilat ka luajtur. Gëzohu me to!

Kujtojmë se Ronaldinho, edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur. Këtë e ka konfirmuar vëllai dhe agjenti i tij, Roberto Assis. “Ai është pensionuar, e ka përfunduar si futbollist, – pohoi Assis për “O Globo”. – Le të bëjmë tani diçka të bukur për “lamtumirën”, shumë të madhe, ndoshta pas Kupës së Botës në Rusi, ndoshta në gusht”, shkruan telesport.

1. Debutimi në “Camp Nou”… dhe “golazo” në Sevilla


2. Goli i pamundur ndaj Villarrealit


3. Goli që heshti Anglinë


4. Goli që ngriti “Bernabeu” në këmbë


5. Goli magjik në “Stamford Bridge”


6. Goli me “roulette”, stil Zidane, me Brazilin


7. Gol “vaseline”, që vetëm “Dinho” dinte të realizonte


8. Goli i tij i fundit me Barçën…, një veprim spektakolar në “Calderón”


9. Një “raketë” në Serinë A, me fanellën e Milanit


10. Një nga “shumëllojshmëritë” e tij me PSG-në


(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: