KOSOVË

Disa rajone në Kosovë, si pasojë e reshjeve të shiut, janë përmbytur nga shiu. Përpos se kanë shkatërruar shtëpi e prona, shiu ka rrezikuar edhe jetën e njerëzve. Diçka të tillë e dëshmon edhe kjo video, e regjistruar në Rahovec.

Uji i rrëmbyer shihet se “merr me  vete” një qytetar.  Instituti Hidrometeorologjik tha se moti në ditët në vazhdim do të jetë jo i qëndrueshëm, shoqëruar me reshje shiu, stuhi lokale dhe rrufe.

Në Kosovë, temperaturat do të jenë mesatarisht 15 deri 17 gradë celcius, ndërsa maksimalet 26 deri 30 gradë celcius.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: