Një situatë shumë e pazakontë ka ndodhur së fundmi në futbollin ekuadorian. Në ndeshjen e Kupës mes ekipeve U-20 të Independiente del Valle dhe River Plate futbollistët e dy skuadrave u përfshinë në një sherr në fushë.

Angelo Preciado, i cili luan për Independiente, u ndje i kërcënuar nga lojtarët e kundërshtarë dhe si pasojë vendosi të marrë masa. Çuditërisht ai vendosi të shkulte flamurin e goditjes së këndit dhe të kundërsulmonte kundërshtarët.

Një situatë sa e çuditshme dhe qesharake në të njëjtën kohë.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb