Finalja e madhe e Champions League mes Interit dhe Manchester Cityt po afron. Takimi do të luhet në Stamboll dhe skuadrat po i japin dorën e fundit përgatitjeve.

Një incident i këndshëm për Erling Haaland ka ndodhur pak orë para sfidës. Gjatë stërvitjes, sulmuesi i Manchester Cityt është rrëzuar pasi u pengua nga shishet e ujit të vendosura nga stafi. Për t’a ngritur në këmbë lojtarin ka menduar një anëtar i klubit, e më pas përgatitjet kanë vijuar normalisht. Erling Haaland mbetet rreziku kryesor për mbrojtjen e Interit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb