Liverpool u rikthye te suksesi në kampionat. The Reds triumfuan 2-0 në shtëpi ndaj një kundërshtari si Everton.

Goli i parë erdhi nga Salah në fundin e pjesës së parë, ndërsa Gakpo dyfishoi shifrat në fillimin e pjesës së dytë. Të besuarit e Klopp synojnë një vend që të ccon në Champions League, sakaq Everton kërkon mbijetesën. Takimi i sotëm vlente për javën e 22-të.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb