Babai i saj ka shënuar shumë për Liverpool, jo më kot fitoi edhe trofeun e “Këpucës së Artë” si realizuesi më i mirë në sezonin e fundit në Premier League me 22 gola. Por kënaqësinë e shënimit të një goli në stadiumin mitik “Anffield Road” e ka jetuar edhe Makka, vajza e vogël e Mohamed Salah.

Në një kohë që sulmuesi egjiptian po festonte trofeun, ajo mori topin dhe poshtë tribunës së tifozëve të Liverpool e dërgoi topin në rrjetë. Fantastik ishte ovacioni në tribunë, ndërsa edhe vetë Salah nuk e fshehu aspak krenarinë e tij. “E di, e kemi në një në shtëpi. Kjo është tjetra”, shkruante më pas në profiling e tij në Tweeter, Mohamed Salah.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb