Në Moldavi po mbahet samiti i dytë i Komunitetit Politik Europian, ndërsa pjesë e tij është kryeministri Edi Rama.

Ndërkohë që në takime diskutohet për çështje të rëndësishme, virale në rrjet është bërë një video ku kreu i qeverisë ka puthur në faqe kryeministren e Kosovës Giorgia Meloni.

Kujtojmë se një nga çështjet që ka rrëmbyer vëmendjen e liderëve, është tensioni i situatës në veri të Kosovës, ku për disa ditë rresht ka pasur protesta të dhunshme nga qytetarët serbë, madje edhe përplasje mes tyre dhe trupave të KFOR, ku të plagosur kanë mbetur 30 ushtarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb