Serie A ka dhënë verdiktet përfundimtare. Napoli, siç dihej është kampione e Serie A, ndërsa në vendin e dytë renditet Lazio me 74 pikë. Në pozitën e 3-të shihet Interi me 72 pikë, ndërsa katërshen e Champions League e përmbyll Milan me 70 pikë.

Në Europa League do të luajnë Atalanta dhe Roma. Italia do të përfaqësohet nga Juventusi në Conference League.

Sa i takon ndeshjeve të sotme, Milan i Stefano Piolit triumfoi 3-1 me Veronën, Roma mposhti 2-1 Spezian, Juventus ia doli 0-1 ndaj Udineses, sakaq Atalanta shpartalloi 5-2 Monzën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: