Chicago Fire ka fituar 1-3 ndaj Vancouver, në sfidën e vlefshme për MLS. Një nga më të mirët për skuadrën nga Chicago ishte Xherdan Xhaqiri. Lojtari shqiptar zhbllokoi takimin në minutën e 13-të, pas një pasimi të Navarro.

Goli i qetësisë për ekipin e tij do niste pikërisht nga ai. Shaqiri do dhuronte një assist në minutën e 90-të, i cili do shfrytëzohej më së miri nga Mueller.

30 vjeçari, pas një eksperiencë me skuadra si Bayern, Bayern, Inter, Liverpool dhe Lyon, e pa të arsyeshme të niste një aventurë të re në MLS.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: