SHBA

Të vdekurit e shkaktuar nga Koronavirusi në New York janë të shumtë dhe varrezat nuk janë në gjendje të mbajnë të gjithë trupat për tu varrosur.

Kështu autoritetet amerikane kanë gjetur një zgjidhje, duke marrë shkas edhe nga pandemitë e së shkuarës, dhe I kanë varrosur masivisht viktimat nga Covid-19.

Ja disa pamje të filmuara me dron, ku gërmohet në Hart Islant, në zonën e Bronx dhe ku varrosen rreth 20 trupa në ditë, pesë ditët e javës.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: