Një tjetër konflikt i ashpër është zhvilluar ne shkallet e stadiumit “Air Albania”. Tifozë të tjerë të Romes janë konfliktuar me ata të Feyenoord.

Me sa duket blerja e biletave të gabuara ka bërë që mjaft tifozë italiane të jenë në anën e gabuar të sektorit, pikërisht te rivalët e tyre të Feyenoord.

Përplasjet mes tyre kanë degjeneruar në përdorimin e shkopinjve. Është dashur ndërhyrja e stuartëve për të larguar personat e dhunshëm. Gjithsesi sherri ishte tepër masiv ku u përfshinë rreth 30 tifozë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb