Kombëtarja shqiptare përballet sot me Izraelin në 20:45 në stadiumin Elbasan Arena. Të dyja ekipet luftojnë sot në fushën e blertë për të marrë 3 pikë e për të fituar vendin e tretë në grup.Federata e Izraelit ka publikuar një video ku futbollistët izraelitë shihen teksa luten në gjuhën e tyre, ndoshta pjesë e lutjes është edhe dëshira për të mundur kuqezinjtë në fushë sonte.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/IsraelFootballAssociation/videos/1331590846875853/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

Ndeshja Shqipëri-Izrael, është shoqëruar me masa të forta sigurie nga ana e Policisë së Shtetit, ndërsa prej orës 17:00 është mbyllur edhe lëvizja nga tuneli Tiranë-Elbasan.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: