Një aeroplan pasagjerësh rus ka rrezikuar përplasjen fatale, pasi pista ku u ul kishte ngrirë. Aeroplani A320 që vinte nga Pekini u ul në pistën e Novosibirsk, ndërsa ka bërë një rrotullim për shkak të ngricave.

Autoritetet thanë se temperaturat kishin kaluar nga 2 në minus 20 gradë celsius në pak orë dhe kjo ishte e paparashikueshme. Në video shihet aeroplani i cili duket sikur bën patinazh, ndërsa pasagjerët janë alarmuar.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: