VIDEO/ Shpërthim i fuqishëm në një qendër tregtare në Armeni, dyshohet për disa të vdekur

14 Gusht, 2022 14:18

4545454

Madhësia e tekstit:

Balkanweb app Get it on Google Play

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një qendër tregtare në kryeqytetin e  Armenisë.

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se kanë mbetur të paktën 3 të vdekur.

Mediat e huaja shkruajnë se kanë mbetur ende persona të bllokuar nga flaka dhe nën rrënoja.

Agjencia e lajmeve Interfax citoi shërbimin e urgjencës të Armenisë te cila kanë deklaruar se shpërthimi ndodhi në një dyqan në tregun Surmalu ku shiteshin fishekzjarre. Tregu është rreth dy kilometra (1.2 milje) në jug të qendrës së Jerevanit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa:
loading...
©