KINE-Duket si një skenë e dalë nga një blockbuster apokaliptik, ky filmim i bërë në Kinë.

Një stuhi gjigande rëre ka goditur këto ditë qytetin e Golmud, në provincën kineze të Qinghai. Reja prej rërë afrohet me një shpejtësi 20metër/sekondë duke mbuluar gjithçka.

E ndodhur në rrafshnaltën tibetiane, Golmud është një qytet me kushte meteorologjike ekstreme.
Disa javë më parë, qyteti u mbulua nga reshje të dendura dëbore.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: