Familja e Fiqiri dhe Kimete Lamit nga fshati Mazrek ishte një prej familjeve të prekura nga tërmeti i 21 shtatorit. Të paktë ishin ata që besuan që mbi rrënojat e shtëpisë së vjetër, do të ngrihej banesa e re. Ndërsa si për mysafirë të parë, krahas krushqisë, nënë Hidja kishte kryeministrin Rama, kryebashkiakun Veliaj si dhe biznesmenin Luan Bregasi që kontribuoi për rindërtimin e saj.

Lotët e hidhërimit të nënë Hides pak javë më parë, u kthyen sot në lot gëzimi teksa mori në duar çelësat e shtëpisë së re e cila është jo vetëm më e fortë, por edhe e mobiluar në mënyrë moderne.

Krahas kuzhinës së re dhe dhomave për pjesëtarët e tjerë të familjes, banesa ka edhe një verandë ku mund të shijohet gjithë ai peizazh i bukur që të ofron zona. Sikurse e do edhe zakoni, nënë Hidja nuk harroi që mbi derën e shtëpisë të vendosë edhe një kurorë me hudhër për të larguar “syrin e keq”.

Ndërsa si për mysafirë të parë, krahas krushqisë, nënë Hidja kishte kryeministrin Rama, kryebashkiakun Veliaj si dhe biznesmenin Luan Bregasi që kontribuoi për rindërtimin e saj.

Sikurse  e do edhe zakoni, nënë Hidja nuk harroi që mbi derën e shtëpisë  të vendosë edhe një kurorë me hudhër për të larguar “syrin e keq”. Ndërsa si për mysafirë të parë, krahas krushqisë, nënë Hidja kishte kryeministrin dhe kryebashkiakun Veliaj ku nuk munguan edhe batutat.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb