Në kampionatin e futbollit në Kili është prodhuar një nga rastet më antisportive të këtij sporti, për të mos thënë më i shëmtuari i mundshmi.


Sulmuesi i Universidad de Concepsion, Jean Meneses, gjatë sfidës me Colo Colo, rrëmbeu me një simulim të shëmtuar një 11-metërsh që rezultoi vendimtar për fitoren e skuadrës së tij.


Le për të dëshiruar arbitri i ndeshjes, që pas këtij gjesti drejtoi dorën nga pika e bardhë e penalltisë.

(e.k/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb