Pas deklaratës së ministres për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka se sistemet digjitale të vendit rezistuan nga sulmet kibernetike, erdhi reagimi i ashpër nga deputeti i PD-së, Helidon Bushati.

Ky i fundit e akuzoi Xhaçkën se po dezinformonte. Kaq mjaftoi që kryeparlamentarja Nikolla t’i tërhiqte vëmendjen dhe t’i ndërpriste fjalën.

DEBATI
Bushati: Zonja ministre tentoi të dezinformojë. Ajo tha; sulmohen dhe vende të tjera, penetrohen dhe vende të tjera…
Nikolla: Jo jo nuk merret fjala. Nuk ishte për procedurë.
Bushati: Po manipuloni opinionin publik
Nikolla: Ulini zoti Bushati, mos mbani peng foltoren

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: