Skënderbeu është një rast i veçantë i këtij sezoni, një ekip që e ka të ndalur të luaj në Europë por për bën gjithçka është e mundur për të qenë në pjesën e sipërme të tabelës së klasifikimit. 4 fitore në 4 ndeshjet e fundit janë një konfirmim i qartë por askush në radhët e ekipit korçar nuk dëshiron të ndalet këtu, besojnë se mund të shkojnë më lart:

Në intervistën e tij për BalkanWeb, Bruno Dita, një nga elementet më të rëndësishëm të këtij Skënderbeu, kërkon maksimumin edhe përballë Partizanit, kundërshtarit të radhës. Në fund Dita shpreson që drejtuesit e klubit të fitojnë betejën me UEFA-n në mënyrë që të kenë mundësi të luajnë sërish në Europës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb