Më shumë se sa fati i Skënderbeut në këtë fund sezoni, vëmendjen në Korçë, në konferencën për shtyp përpara sfidës kundër Partizanit, e ka marrë Ilir Daja dhe e ardhmja e tij. Tekniku kryeqytetas është emri më i lakuar në tregun e transferimeve, një trajner që kërkohet nga disa klube por parimisht Daja ka gjetur prej kohësh dakortësinë me klubin e Partizanit. Pavarësisht këtij fakti, Daja vijon ti qëndroj besnik Skënderbeut dhe idesë së tij se opsioni i parë mbetet ekipi korçarë por kjo pistë tashmë duket e vështirë pas vendit të vonuar nga Gjykata Federale në Zvicër:

Daja kërkon të mbaj të ndezur dëshirën për të siguruar formalisht një vend në Europë ndërsa shpreson që të mbyll sezonin me një fitore përballë Partizanit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb