Pas 3 humbjesh radhazi, Skënderbeu është rikthyer te suksesi në kampionat, teksa mundi 1-2 Erzenin në Rrogozhinë. Në minutën e 20-të, Rashica fiton penallti pasi u pengua nga Atanda dhe pas verifikimit me VAR u akordua 11-metërsh. Nga pika e bardhë u tregua i saktë Liço, i cili dërgoi topin pas shpinës së portierit.

Pas disa minutash pati përsëri penallti për korçarët, pasi Nikaj u rrëzua në zonë. Liço këtë herë gjeti vetëm shtyllën, por 11-metërshi u përsërit pasi lojtarët e Erzenit prekën zonën e 16-metërshit. Në tentativën e radhës, portieri Hasanbelli neutralizon sferën, me Liçon që nuk i beson syve për gabimin e bërë.

Goli i sigurisë për Skënderbeun erdhi vetëm në minutën e 70-të, teksa Shaqe u kordinua mirë me kokë, për të ndëshkuar Hasanbellin. Në fund goli i shijakasve (Amir Kahrimanovic me penallti) vlejti vetëm për statistikë, pasi fati i takimit ishte vendosur tashmë.

Ekipi i Gvozdenoviç renditet momentalisht në vendin e 3-të me 9 pikë, sakaq Erzeni gjendet në vendin e 6-të me 8 pikë.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: