Diego Armando Maradona nuk do të ndryshojë kurrë. Në të mirë dhe në të keqe, legjenda e futbollit botëror dhuron “spektakël”. Pas shpërthimit të disa javëve më parë, ku nuk kurseu asnjë fjalë kundër arbitrit që i kishte mohuar një 11-metërsh skuadrës së tij, argjentinasi ka festuar sipas mënyrës së tij kualfikimin e Dorados në gjysmëfinale.

Skuadra e drejtuar nga Diego Armando Maradona luan në kategorinë e dytë të futbollit meksikan, ndërsa me suksesin e fundit afrohet shumë me promovimin në kampionatin elitar në vend.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb