Personat që vuajnë dënimin në burgun e Drenovës në Korçës kërkojnë amnisti të përgjithshme 3-vjeçare. Kjo kërkesë vjen pas shkarkimeve të shumë gjyqtarëve dhe prokurorë që nuk kaluan dot sitën e vettingut.

Në një letër drejtuar Ministrisë së Drejtësisë, të dënuarit pretendojnë se këta prokurorë dhe gjyqtarë kane bërë gjykime të padrejta duke vuajtur dënime maksimale.

Letra në fjalë është nënshkruar nga 103 persona që aktualisht vuajnë dënimin në këtë burg.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb