Tre persona kanë mbetur të plagosur nga një sulm me armë zjarri në një festival karnavalesh në Roterdam të Holandës.

Autoritetet holandeze bëjnë me dije se dy të dyshuarit janë arrestuar, ndërsa dyshohet për një të tretë.

Zomercarnaval, një festival holandez i Karaibeve, i cili është një nga festat më të mëdha në rrugë në Evropë, po zhvillohej në qytet të shtunën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: