Tirana dështoi të fitonte Kupën e Shqipërisë. Në finale bardheblutë u mundën 0-1 nga Egnatia, në ndeshjen e luajtur në Elbasan Arena.

Pas sfidës, zhgënjimi ishte i madh në kampion bardheblu. Në momentin e dhënieve të medaljeve, trajneri Shehi e hoqi dhe më pas edhe futbollistët pas tij.

Kujtojmë që Tirana ishte në garë për kampionatin dhe për Kupën e Shqipërisë, por nuk ia doli të fitonte asnjë nga këto dy trofe të rëndësishëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: