Pas përplasjes me shefin e Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashin, deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka pasur një diskutim të tensionuar edhe me kolegët e tij nga Vetëvendosje.

Fillimisht, deputeti i VV-së, Eman Rrahamani, ka pasur një përplasje verbale me të, teksa më vonë përplasje duket se pati edhe Mimoza Kusari-Lila.

Kjo e fundit, është parë duke i kërkuar sqarime Bashës, për përplasjen që ka pasur me deputetin e LDK-së, për shkak të mos miratimit të marrëveshjes financiare ndërkombëtare për reformimin e skemës sociale, shkruan EO.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb