TURQI

Një tërmet me magnitudë 6.8 ballë ka tronditur pjesën lindore të Turqisë.

Në lidhje me këtë tërmet në shtetin turk, kanë reaguar autoritetet më të larta të Turqisë. Për ngjarjen dramatike  reagoi ministri i Brendshëm i vendit, si dhe Presidenca, ndërsa raportohet edhe për viktima.

Në rrjetet sociale qarkullon edhe një video, ku shihet sesi lëkundjet ndihen live në televizion. Prezantuesit “lëkunden” nga tërmeti, i cili zgjat për disa sekonda.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb