Milani ka fituar për herë të 19 titullin kampion në Serinë A dhe natyrshëm që për skuadrën dhe për tifozët festa ka qenë e jashtëzakonshme. Menjëherë pas vërshëllimës përfundimtare, lojtarët e Milanit nisën festën në fushë, ashtu si edhe trajneri Pioli.

Atyre iu bashkuan shpejt tifozët që hynë në fushë dhe rrethuan futbollistët e trajneri.

 

 

Ndërsa në tribunë, nisi të shkruhej emri i skuadrës fituese mbi trofeun e Serisë A për këtë edicion.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: