Një video e zbuluar së fundmi tregon se si një tifoz serb shan në gjuhën shqipe Granit Xhakën, futbollistin e Zvicrës, i cili realizoi 1 nga 2 golat e fitores së ‘helvetëve’ kundër Serbisë në grupet e Botërorit.

Për shumë shqiptarë goli i Xhakës do të mbahet mend gjatë pasi zgjodhi të festonte duke bërë me duar simbolin e shqiponjës. Si duket kjo ka qenë edhe arsyeja se përse tifozi serb ka shpërthyer në fund të ndeshjes.

Ai i është drejtuar Xhakës duke i thënë: “Q*fsha nona”. Ndërkohë Xhaka i kë bërë me shenjë që të heshtë dhe i ka rikujtuar edhe një herë rezultatin e ndeshjes.

“Q*fsha nona”, Granit Xhaka përplaset me tifozin serb on Vidnews.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb